Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

SaunaSAUNA V BODY 21

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

 

Rozměr potírny: 305 x 197x 210 cm

Rozměr ochlazovací kádě: 102 x 78 x 100 cm

Úpravna bazénové vody: není, bazén se denně vypouští

Zdroj bazénové vody: obecní vodovod

Max. kapacita sauny: 8 osob

Příkon saunových kamen:  13,5 kW

Půjčování prádla: prádlo se půjčuje u obsluhy v baru

 

Provozní doba je pouze na objednávku ve dnech:

Pondělí,středa,sobota,neděle - 16:00 do 21.00. - dle objednávek (minimálně 2 osoby), objednávky se provádějí  vždy minimálně jednu hodinou před vstupem do sauny  telefonicky a nebo u obsluhy baru v BODY 21.

 


CENÍK SAUNY - JEDNORÁZOVÉ VSTUPNÉ NA OBJEDNÁVKU
Sauna je na objednávku, nejpozději 1 hodinu před saunováním a v minimálním počtu 2 osob.DospělýDítě do 15 let, denní student a důchodce
Vstupné na 2 hodiny170,-150,-

CENÍK SAUNY - JEDNORÁZOVÉ VSTUPNÉ DO FITNESS VČETNĚ SAUNY
Sauna je na objednávku, nejpozději 1 hodinu před saunováním a v minimálním počtu 2 osob.DospělýDítě do 15 let, denní student a důchodce
Vstupné do fitness včetně sauny na 2 hodiny240,-240,-

CENÍK SAUNY- DRŽITELE PERMANENTKY DO FITNESS
Sauna je na objednávku, nejpozději 1 hodinu před saunováním a v minimálním počtu 2 osob.DospělýDenní student a důchodce
vstupné na 2 hodiny120,-120,-

POVINNOSTI NÁVŠTĚVNÍKŮ

 

Návštěvník je povinen podrobit se pokynům provozovatele sauny a dodržovat tento provozní řád.

Návštěvník nesmí vstoupit do prostoru sauny bez vstupního saunového čipu a zaplacení u obsluhy.

Návštěvní nesmí pustit do sauny žádnou osobu, která nemá vstupní saunový čip a uhrazené vstupné.

V celém objektu sauny platí přísný zákaz kouření.

Návštěvníci odkládají oděv a obuv v převlékárně a smí vstoupit do prostorů sauny pouze nazí.

V průběhu celého saunovacího cyklu, od odchodu z převlékárny do ukončení celé procedury, včetně pobytu v odpočívárně, je návštěvník nahý, a to z hygienických a fyziologických důvodů.

Zákazník dbá na udržení hygieny tím, že při sezení na pryčnách potírny, ochlazovny, odpočívárny a šatny používá k podložení ručník nebo jinou vhodnou textilní podložku (prostěradlo).

Před vstupem do potírny se návštěvník musí umýt mýdlem a osprchovat.

Ve všech prostorách sauny se návštěvník pohybuje bos, nebo používá vlastní ochrannou obuv, kterou odkládá jen před vstupem do potírny a sprchy.

Během pobytu v potírně zákazník nejí a nepije. V ostatních prostorách je povoleno pít pouze nealkoholické nápoje. Zákazník se chová diskrétně k ostatním.

Zákezník svým chováním přispívá k vysoké hygienické, estetické a společenské úrovni sauny.

Saunování dětí do 15 let se povoluje jen za přítomnosti dospělé osoby.

Skákat do ochlazovací kádě je z bezpečnostních a zdravotních důvodů přísně zakázáno.

 Návštěvníci jsou povinni šetřit zařízení sauny. Jsou povinni hradit škody nebo ztráty, které byly jejich vinou způsobeny, a to jak na zařízení sauny, tak na majetku ostatních osob.

 

Správný postup saunování je uveden v „Desateru sauny“. Tomuto postupu se musí všichni návštěvníci sauny podrobit. Neukázněný návštěvník bude ze sauny vykázán a nebude mít do sauny přístup.

Do sauny je zakázáno přinášet jakékoliv skleněné nádoby.

V prostorách sauny je zakázáno manipulovat se zařízením (ovládání topení, ovládání vzduchotechniky, solné kameny a další předměty, které slouží k provozu či dekoraci sauny).

Po ukončení saunovacího procesu musí zákazník zapůjčené věci (osuška, prostěradlo) odložit do koše na prádlo, který je umístěn v převlékárně.

Lázeň v sauně je určena především zdravým osobám. Každý návštěvník ji používá na vlastní zodpovědnost.

Osobám, které doposud saunu nenavštěvovaly, se doporučuje konzultace s lékařem.

Použití lázně v sauně je zakázáno osobám, které trpí zjevnými příznaky akutního onemocnění (horečkou, kašlem, zarudlými spojivkami, malátností, přenosnými záněty horních cest dýchacích, dále osobám s chorobami působícími odpor (kožní vyrážky, otevřené hnisající nebo krvácející rány aj.).

Vstup není rovněž povolen osobám, jež jsou bacilonosiči střevních chorob, jakož i členům rodin, jejichž příslušník trpí některou z infekčních chorob (karanténa).

Do objektu sauny je zakázán přístup osobám opilým nebo podnapilým. Při jakémkoliv poranění či nevolnosti, vzniklým v průběhu lázně, požádá postižený ostatní zákazníky o pomoc při ošetření.

Není-li toho sám schopen, postarají se ostatní zákazníci o přivolání personálu a pomohou při poskytování první pomoci postiženému.

V nutném případě vyčká postižený příchodu přivolaného lékaře.

V potírně musí být z bezpečnostních důvodů přítomny nejméně 2 osoby.

 

  • KONTROLA DODRŽOVÁNÍ ZÁKLADNÍCH ZÁSAD CHOVÁNÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ

 

Na dodržování všech základních zásad chování návštěvníků dohlíží vyškolený personál fyzickou kontrolou v šatnách, potírně, odpočívárně a ostatních prostorách určených k pohybu návštěvníků.


Saunování a jeho blahodárné účinky na zdraví člověka

 Přicházejí chladné zimní dny a s nimi nastává čas pro chození do sauny. Saunování je nejen příjemný způsob relaxace, ale také posiluje imunitu a má velmi dobrý preventivní účinek proti alergiím, infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylaďuje nervové i hormonální funkce organismu a v neposlední řadě se využívá k prohřátí kloubů a k lepšímu prokrvení končetin. Sauna má prokazatelně blahodárné účinky na psychiku člověka i regeneraci celého organismu.

Princip saunování

Princip saunování spočívá v důkladném prohřátí celého těla a jeho následném prudkém ochlazení. Teplota vzduchu se u klasické sauny pohybuje kolem 90°C, u infra sauny okolo 50°C. Vlhkost by se měla pohybovat kolem 15 %. Délka pobytu v sauně je pro každého individuální – platí pravidlo být v sauně tak dlouho, dokud je vám to příjemné. Dospělí by neměli překračovat 15 minut. Následuje ochlazení v ochlazovacím bazénku, studenou sprchou či pobytem na chladném vzduchu. Ohřátí a ochlazení střídáme, obvykle stačí 3×. Saunování je vhodné provádět pravidelně, alespoň jedenkrát týdně. Na celou proceduru si vyhraďte 90–120 minut času.

Pro koho je saunování nevhodné

Přes své nesporné pozitivní účinky se saunování nedoporučuje při chorobách srdce a krevního oběhu. Osoby se zvýšeným krevním tlakem (hypertonici) by měly saunování určitě předem prodiskutovat s lékařem a řídit se jeho pokyny. Stejně tak při kožních chorobách je nutné poradit se s lékařem a rozhodně není vhodné s takovými nemocemi chodit do veřejné sauny. Saunování by si měl odpustit také člověk s horečkou, neboť jeho termoregulační systém je narušen, a při akutních zánětech, především zánětech horních cest dýchacích. Kromě toho by nemocní při zvažování vstupu do sauny měli brát ohled na své spolusaunující, kteří by se od nich mohli nakazit.
Sportovní a rekreační centrum BODY 21

Zahradní 182
382 73 Vyšší Brod

Po-ČT 11:00-23:00

Pá-So 11:00-24:00

Ne      11:00-23:00

Telefon:
778 749 006

E-mail:
body-21@seznam.cz